ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

برخی با اعلام ورشکستی مدارس را فروختند

12
ب

آوای فرهنگی – نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود نظارت بر مدارس غیر دولتی، اظهار کرد: متأسفانه برخی با اخذ تسهیلات صاحب مدرسه شدند و بعد با اعلام ورشکستی مدرسه را فروختند…

 

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه متأسفانه نظارت درستی در حوزه مدارس غیر دولتی در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه شهر زاهدان وجود ندارد، عنوان کرد: بخش خصوصی در حوزه آموزش و پرورش با استفاده از فشار و لابی پای به استان سیستان و بلوچستان گذاشت و نه تنها خدماتی به مردم ارائه نکرد بلکه سوء استفاده هایی نیز صورت گرفت.

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمین بسیاری از مدارسی که  به بخش خصوصی واگذار شد به دلیل فعالیت آموزشی این مدارس با تسهیلات به آن‌ها اعطا شد ولی پس از واگذاری برخی از صاحبان مدارس با اعلام ورشکستی مدارس را فروختند و دانش آموزان سرگردان شدند.

وی یادآور شد: به تبع همین موضوع بسیاری از دبیران و معلمان درجه یک نیز از کار بیکار شدند و حتی به جمعیت بازماندگان از تحصیل سیستان و بلوچستان نیز اضافه شد.

نظارتی بر سیستم گرمایش مدارس غیر دولتی وجود ندارد

یارمحمدی با تأکید بر ضرورت تشدید نظارت بر مدارس غیر دولتی سیستان و بلوچستان با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما، تصریح کرد: متأسفانه در زمینه استفاده از سیستم‌های گرمایشی مناسب نیز نظارت دقیقی بر مدارس غیر دولتی وجود ندارد که این مسئله با توجه به پیشینه تلخی که در زاهدان وجود دارد، باید مورد توجه مسئولان رده بالای آموزش و پرورش باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران اضافه کرد: دولت بودجه‌هایی را در اختیار مدارس می‌گذارد که باید مشخص شود این بودجه‌ها صرف چه هزینه‌هایی شده است تا مبادا مدرسه داری نیز برای برخی تبدیل به درآمدزایی نشود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.