قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی
شما اینجا هستید
اخبار » تفسیر شیطنت‌آمیز از مصاحبه‌ام درباره تبعیض جنسیتی/ عمل بر اساس سند ۲۰۳۰ بی‌قانونی است

آوای فرهنگی – وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: سال ۹۱ در یکی از مصاحبه‌ها گفته بودم ما تبعیض جنسیتی نداریم و این به معنای برابری جنسیتی که اکنون در سند آموزش ۲۰۳۰ ذکر شده، نیست اما برخی با شیطنت به‌‌گونه دیگری آن را تفسیر کردند…

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تحریف صحبت‌هایش در فضای مجازی، اظهار داشت: سال ۹۱ در یکی از مصاحبه‌ها گفته بودم ما تبعیض جنسیتی نداریم و این به معنای برابری جنسیتی که اکنون در سند آموزش ۲۰۳۰ ذکر شده است، نیست اما برخی با شیطنت به‌ گونه دیگری آن را تفسیر کردند.

وی افزود: ما به عدالت جنسیتی معتقدیم که معنای گسترده‌تری دارد و یکی از معانی‌اش این است که عدالت در فرصت‌های تحصیلی دختران و پسران مراعات شود.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: برابری جنسیتی مذکور در سند آموزش ۲۰۳۰ به معنای آزادی لیبرالی و ترویج فرهنگ غرب است که ما هرگز به آن معتقد نبوده و نیستیم.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس در توضیح این سخنش که «اجرای سند ۲۰۳۰ جرم است»، گفت: اجرای سند ۲۰۳۰ جرم است چون قانونی نشده است و ما در برنامه ششم تصویب کردیم که تنها سند تحول بنیادین مرجع عمل و اقدام آموزش و پرورش باشد، بنابراین عمل بر اساس سند ۲۰۳۰ بی‌قانونی است و از این جهت جرم است.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری آوای فرهنگی |