ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

حذف شهریه و آزمون ورودی مدارس خاص دولتی

13970631000581_Test_PhotoN
ب

آوای فرهنگی – سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مدارس خاص دولتی که آزمون ورودی و شهریه دارند به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد…

 

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: مدارس نمونه دولتی، شاهد، تیزهوشان و هیئت امنایی حق برگزاری آزمون ورودی و دریافت شهریه را ندارند و از سال آینده به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد.

وی تاکید کرد: ثبت نام دانش آموزان از سال آینده در این مدارس براساس محدوده جغرافیایی محل سکونت دانش آموز خواهد بود.

میرزاده خاطرنشان کرد: مدارس دولتی مناطق محروم از جمله مدارس روستایی، عشایری، شبانه روزی و استثنایی، چون به صورت عادی دولتی اداره می‌شوند مشمول مصوبه حذف تنوع مدارس نخواهند بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این طبقه بندی در مصوبه مجلس شورای اسلامی اشاره نشده است گفت: این طبقه بندی در آیین نامه‌ای که از طرف آموزش و پرورش تنظیم و تدوین خواهد شد اعلام می‌شود و در مصوبه مجلس به موارد جزئی اشاره نکردیم و تنها مدارس را به دو نوع دولتی و غیردولتی تقسیم کردیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که تکلیف مدارس استعداد‌های درخشان و شاهد که اساسنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارند چه خواهد شد افزود: شورای نگهبان ایرادی به حذف مدارس استعداد‌های درخشان گرفته است که این ایراد را مجلس برطرف خواهد کرد و در صورتی که مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد این مدارس نیز به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد.

میرزاده اضافه کرد: مصوبه حذف تنوع مدارس، فردا در کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و آموزش و تحقیقات مجلس بررسی و ایرادات وارد شده از طرف شورای نگهبان برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.