ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها مشروط است

۴۱۵۸
ب

آوای فرهنگی – فرشیدی گفت وزیر اسبق آموزش و پرورش: حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها مشروط است به آنکه به‌نفع کاندیدای نهایی جبهه مردمی کنار روند…

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، نشست نخبگان فرهنگی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در مسجد الرحمن تهران برگزار شد.

محمود فرشیدی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، در این جلسه گفت: خوشحالیم که نمونه و تراز مسئول در جمهوری اسلامی برای همه قوا، شهید رجایی است که یک معلم بوده است.

وی با بیان اینکه تمامی دلبستگان به کشور و انقلاب در اندیشه آن هستند که برای تغییر رویکرد مدیریت کشور و حاکمیت تفکر جهادی و دلسوز ملت، تمام توان خود را به کار گیرند، افزود: موضوعی که امروز به‌خاطرش جمع شدیم، «فرهنگیان و انتخابات ریاست جمهوری» است و می‎خواهیم با هم‌اندیشی و خرد جمعی به این موضوع دست پیدا کنیم که فرهنگیان چگونه می‌توانند در انتخاب رئیس جمهور آینده مؤثر باشند.

وی افزود: فلسفه برگزاری نشست «هم‌افزایی نخبگان فرهنگی در انتخاب دولت آینده»، دستیابی به تحلیلی عمیق‌تر از شرایط پیش رو و ایفای مسئولیت انقلابی جامعه معلمان، با بهره‌گیری از نقطه نظرات حضار محترم است.

به‌گفته فرشیدی اهمیت انتخابات در ترسیم سرنوشت و آینده کشور بی‌نیاز از توضیح و روشن است که اگر حاکمیت تفکر غیرانقلابی استمرار یابد مشکلات اقتصادی و معیشتی، فرهنگی، سوء استفاده‌ها، امتیاز طلبی‌ها، حقوق‌های نجومی، چپاول اندوخته فرهنگیان و توجیه آن، بیکاری جوانان و نیز خدشه‌دار شدن عزت ملی و تضعیف مبانی استقلال سیاسی کشور و تجرّی دشمن استمرار خواهد یافت.

او گفت: بر همین اساس است که تمامی دلبستگان به کشور و انقلاب در اندیشه آن هستند که برای تغییر رویکرد مدیریت کشور و حاکمیت تفکر جهادی و دلسوز ملت، تمام توان خود را به کار گیرند.

مسئول کمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، افزود: خطای بزرگ سال ۱۳۹۲ و تفرقه در رقابت‌های انتخاباتی، موجب عبرت آموختن و توبه سیاسی شد و جبهه مردمی نیروهای انقلاب به‌عنوان تدبیری کارآمد برای دستیابی به وحدت تمامی اقشار و گروه‌ها و افراد علاقمند به حل مشکلات کشور، تشکیل شد تا با استفاده از ظرفیت و فشار بدنه و نیروهای فعال در انتخابات، نامزدهایی که احیاناً ضرورت وحدت را درک نکنند و همچنان «احساس تکلیف» دستاویزی برای پیروی از نفسانیاتشان باشد، مجبور به تمکین در برابر اجماع شوند و اگر خدای ناکرده نامزدی هست که تقوای سیاسی ندارد لااقل از جریان رقیب بیاموزد که توصیه عقل مصلحتی، وحدت است.

فرشیدی با طرح این سؤال که «اما چه باید کرد؟» ادامه داد: ضرورت نخست، نیت خالصانه و تلاش مجاهدانه برای ایفای مسئولیت است همچنان که حضرت فاطمه(س) که سال ۱۳۹۶ را با ولادتش آغاز کرده‌ایم. خانه به خانه مراجعه می‌کرد تا برای امام علی(ع)، از صحابه پیامبر(ص) بیعت بگیرد.

او گفت: طبعاً اگر عمل، خالصانه و برای خدا باشد پاداش اخروی قطعی است. نتیجه دنیوی هم هرچه تقدیر الهی باشد باید با جان و دل پذیرفت.

وزیر اسبق آموزش و پرورش، موج‌آفرینی و تحریک انگیزه‌های مردم را موتور محرک انتخابات، دانست و گفت: اساس آنچه باعث تحریک انگیزه‌های مردم می‌شود باورها و احساسات آنان می‌باشد که در سال‌های نخست پیروزی انقلاب، تنها مبانی ایمانی به این باورها و احساسات جهت می‌داد اما چند دوره است که دشمن سیاست خود را تغییر داده و از تشویق مردم به عدم شرکت در انتخابات، به سیاست تشویق به حضور، البته در مسیر موذیانه خودش، روی آورده است و لذا تأثیرگذاری رسانه‌های دشمن در فریب رأی دهندگان را نمی‌توان نادیده گرفت.

فرشیدی با ذکر این موضوع که «به‌طور کلی می‌توان گفت رأی افراد برآیند چند عامل است» ادامه داد: اولاً «نه» به وضع موجود، زیرا چنانچه قرار باشد تغییری صورت نگیرد دلیلی برای رأی ‌دادن وجود ندارد. اما رقیب تلاش می‌کند با ترفندهایی کارکرد «نه» را از خاصیت بیندازد از جمله بیم دادن نسبت به بدتر شدن اوضاع و اینکه حمله آمریکا به سوریه می‌تواند مقدمه‌ای برای حمله به ایران باشد اما اگر شرایط کنونی ادامه یابد «وضعیت سفید» خواهد بود و یا ترسیم چهره هیولایی از نیروهای انقلابی در همه زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و نظایر آن. ترفند دیگر رقیب، توسل به «نه» ساختارشکنانه است یعنی «نه» به حاکمیت و نظام و «نه» به نامزد انقلابی به‌عنوان نامزد حاکمیت و تحریک روحیه لجبازی در مردم که قرار است بنویسید حسن بخوانند «ابراهیم» و نظایر آن.

به‌گفته مسئول کمیته فرهنگیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در زمینه تحریک روحیه عکس العمل در مردم، حتی ممکن است رقیب با توسل به خودزنی نظیر ترور یکی از نظریه پردازان خود در سال ۱۳۷۸ یا طراحی ترور سردمدار خود در سال ۱۳۸۸ شرایط هیجانی و بحرانی را پدید آورد و این مسأله مهم‌ترین نکته‌ای است که نیروهای انقلابی باید با هوشیاری کامل آن را رصد کنند و مانع تشنج آفرینی و مظلوم نمایی رقیب شوند.

وی افزود: طبیعی است که در شرایط رقابت سالم، نیروهای انقلابی چه در زمینه پیام‌های «نه»، چه پیام‌های «آری» دست برتر را دارند و می‌توانند عملکرد کنونی را نقد کنند و برنامه‌هایی امیدوار کننده ارائه دهند.

فرشیدی تأکید کرد: پیام‌های «آری» جریان انقلابی باید دو نوع باشد، برای نخبگان پیام‌های عمیق و منطقی ضروری است اما برای عموم جامعه باید پیام‌ها ملموس و عینی باشد، نظیر این پیام که حل مشکلات فرهنگیان از فناوری هسته‌ای دشوارتر نیست. البته نیروهای انقلابی نمی‌توانند پیام‌های عوام‌فریبانه‌ای نظیر توزیع تراول، افزایش یارانه‌ها و پرداخت‌های بی‌حساب و کتاب در ماه اردیبهشت داشته باشند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با بیان اینکه «برای برگزاری انتخابات در فضائی آرام توجه به دو نکته مهم وجود دارد» ادامه داد:

اولاً چنان که اشاره شد ساختارشکنی و طراحی دوقطبی مردم و حکومت و جنگ روانی توسط جریان رقیب، ثانیاً همکاری و استفاده از ظرفیت دشمن توسط جریان رقیب برای تأثیرگذاری در انتخابات و خدشه وارد ساختن به استقلال سیاسی کشور و در همین زمینه با توجه به ضرورت ایستادگی در دفاع از رأی مردم، این احتمال را نیز نباید از ذهن دور داشت که همانند فتنه سال ۱۳۸۸ و نیز انقلاب‌های مخملی در دیگر کشورها، بعید نیست که در صورت عدم موفقیت نامزد جریان حاکم بر دولت، دشمن و عوامل داخلی‌اش تشنج آفرینی‌هایی را برنامه‌ریزی کرده باشند.

او گفت: در پایان یادآوری دو توصیه ضروری به نظر می‌رسد:

۱ ــ حمایت فرهنگیان از کلیه نامزدها، مشروط است به آنکه به‌نفع نامزد نهایی جبهه مردمی کنار بروند.

۲ ــ مسئولیت فرهنگیان، محدود به دفاع از حقوق خود و نیازهای عرصه تعلیم و تربیت نیست بلکه جامعه معلمان به‌عنوان جامعه‌ای فرهیخته و پیشتاز، رسالت هدایت و دفاع از حقوق مردم، به‌خصوص اقشار محروم و نیازمند را وظیفه خطیر خویش می‌داند.

چنان که در دوران مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی و نیز در دوران دفاع مقدس، نقش تأثیرگذار فرهنگیان غیر قابل انکار است همچنین معلمان افتخار دارند که الگوهای مدیریت و خدمتگزاری برجسته‌ای همچون شهید رجایی، شهید باهنر و شهید بهشتی را به جامعه تقدیم کرده‌اند.

در ادامه این نشست تعدادی از فرهنگیان مشکلات موجود در جامعه معلمان را مطرح کردند و به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/

مطالب ارزشمند خود را به آوای فرهنگی ارسال کنید:  avayefarhanginews@gmail.com

صفحه اینستاگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی با انتشار مطالب و تصاویر خاص: Instagram.com/avayefarhangi.ir

آخرین اخبار و تحلیل ها حوزه آموزش و پرورش را همراه شوید با کانال تلگرام پایگاه خبری آوای فرهنگی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.