ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

عیاربیمه فرهنگیان ازطلا تا مس/ بیمه طلایی رویای شیرین فرهنگیان/ سهم این بیمه در درمان فرهنگیان به گونه ای کاهش یافته که دیگر اطلاق بیمه طلایی به آن درست نیست

۱۲۳۴
ب

آوای فرهنگی -وزیراسبق آموزش و پرورش گفت:طرح بیمه طلایی فرهنگیان را با اعتقاد به لزوم ارتقای وضعیت معیشتی و پایگاه ‌اجتماعی فرهنگیان؛ پیگیری کردم …

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، حمیدرضا حاجی بابایی وزیراسبق آموزش و پرورش اظهار داشت: بیمه طلایی با چالش های فراوانی که داشت و مرا تا استیضاح در بهارستان کشاند، ،اما رضایت فرهنگیان واحساس عزت آنها باعث می شد،هربار با گامهای استوارتری قدم بردارم.

وی افزود: طرح بیمه طلایی فرهنگیان را با اعتقاد به لزوم ارتقای وضعیت معیشتی و پایگاه ‌اجتماعی فرهنگیان؛ پیگیری کردم.

حاجی بابایی گفت:اعتقاد راسخ دارم، بیمه طلایی نیاز و گمشده فرهنگیان در سالهای خدمت آنها بوده،بارها تاکید کرده ام که بیمه طلایی جان آموزش وپرورش است .

وی افزود:نهایت تلاش خود رابرای تکمیل خدمات بیمه طلایی تا آخرین روزهای وزارتم انجام دادم و خوشبختانه رضایت گسترده فرهنگیان و حل مشکل بیماری و درمان آنها نتایج تلاشها بود، به طوری که درخواست انتقال از سایر دستگاهها به آموزش وپرورش بیشتر شده بود زیرا ، جزء اولین دستگاه اجرایی بودیم که این طرح را برای پرسنل پیاده کردیم.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت؛  در طی چهار سال وزارت کارهای بسیاری انجام شد که یکی از درخشنده ترین آن بیمه طلایی بود، قریب به دو میلیون نفر از فرهنگیان و خانواده های آنها از این طرح استقبال کردند،البته برای پوشش بیمه طلایی بازنشستگان نیز تلاش کردیم به طوری که چهار ماه بیش از یک میلیون بازنشسته فرهنگی تحت پوشش بیمه طلایی قرار گرفتند اما با مخالفت وزارت رفاه و سازمان بازنشستگی متوقف شد زیرا فرهنگیان پس از بازنشستگی تحت پوشش وزارت رفاه قرار می گیرند.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه طلایی در ابتدا با خدمات قابل توجهی کار خود را شروع کرد،بسیاری از پزشکان متخصص ،داورخانه ها،آزمایشگاهها،درمانگاههای تخصصی،دندان پزشکان طرف قرار داد بیمه طلایی بودند،فرهنگیان بدون پرداخت هزینه ای در بیمارستانهای خصوصی و دولتی با انتخاب خود بستری و مداوا می شدند، حتی نگاه پرسنل بهداشت و درمان در مراکز درمانی به فرهنگیان تغییر یافته بود و فرهنگیان بیشتر تکریم می شدند ،چرا که با عزت نفس به مراکز درمانی مراجعه می کردند و دغدغه پرداخت هزینه ها را نداشتند.

حاجی بابایی افزود: امروز بیمه طلایی آرام آرام عیار خود را از دست داده و به تعبیر صاحب نظران،تغییر وتحولات آموزش وپرورش برخلاف سازمانهای دیگر نه تنها در جهت ارتقای بیمه ای معلمان نبوده است بلکه سیر نزولی داشته وبا گذشت زمان نام طلایی نامی بی مسمی برای این بیمه شده است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت:سعی کردیم حق بیمه را به حداقل ممکن برسانیم،با بیمه ایران که شرکت بیمه گذار معتبری در سطح کشور بود قرارداد، بسته بودیم که به لحاظ این که با بیشتر پزشکان متخصص و بیمارستانهای خصوصی و دولتی و مراکز تخصصی آزمایشگاهی و تشخیصی طرف قرار دادبود،ارائه تسهیلات برای فرهنگیان را تسهیل کرده بود.

وی افزود:غالب هزینه های درمانی فرهنگیان بدون سقف خاصی پرداخت می شد که این موضوع، بسیار رضایت بخش ومثبت بود،در  چندین موارد تا بیش از ۲۵۰ میلیون تومان هزینه درمان برای فرهنگیان بدون کمترین اتلاف وقت ودر کوتاه ترین بازه زمانی پرداخت شد.

وزیر اسبق آموزش وپرورش تاکید کرد، در حال حاضر خدمات بیمه تحلیل رفته است و فرهنگیان نسبت به عدم کارایی این نوع بیمه شکایاتی را مطرح می کنند،که روند پرداخت هزینه های درمانی و تاخیر در پرداخت ها، علاوه بر کاهش شدید مراکز و پزشکان طرف قرارداد بیمه طلایی در سالهای اخیر موجب نارضایتی  فرهنگیان شده و موید افول بیمه طلایی با  شروع درخشان و طلایی است،به گونه ای که این موضوع بارها از طرف مسئولین وقت نیز موردتایید قرار گرفته است.

وی افزود:صندوقی کردن بیمه فرهنگیان وعواقب مترتب برآن مانند دریافت ۵درصد حق کارشناسی،تحمیل حداقل ۳۰ درصد هزینه به جیب فرهنگیان که به بیمارستانها ومراکز درمانی مراجعه می کنند،حتی با پرداخت هزینه درمان از سوی بیمه گذار،وضعیت بیمه آتیه سازان و محدودیت خدمات قابل ارائه و عدم پذیرش توسط سازمان بیمه مرکزی در چالش هایی که برای بیمه طلایی فرهنگیان ایجاد  شده ،موثر است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: که بیمه طلایی فرهنگیان نقطه عطف،وزارت آموزش وپرورش،در تکریم وتوجه به فرهنگیان است ونباید خدمات و بسته ها به گونه ای طراحی شود که فرهنگیان احساس کنند ،بیمه قدرت وتوان لازم را ندارد وتنها اسم طلایی را  یدک می کشد.

وی بیان داشت:ارزیابی های اخیر نشان می دهد ،سهم این بیمه در درمان فرهنگیان به گونه ای کاهش یافته که دیگر اطلاق  بیمه طلایی به آن درست نیست،عیار بیمه طلایی کم شده به گونه ای که به راحت می توان آن را مس اطلاق کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.