ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش توهین به معلمان استثنایی را تکذیب کرد/صحبت‌هایم تحریف‌ شده است!

۴۵۶۱۴
ب

آوای فرهنگی – معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: صحبت‌هایم تحریف‌ شده است. من نه چنین حرفی زده‌ام و نه چنین باوری دارم. تمام تاکید من بر اساس قانون، جذب منابع انسانی متناسب با وظایف و مأموریت‌های پیش بینی شده است که باید واجد صلاحیت‌ها و توانمندی‌های لازم باشند…

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، چندی قبل خبرگزاری ایسنا گفت و گویی از احمد عابدینی معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش منتشر کرد که واکنش های متفاوتی از فرهنگیان و رسانه ها داشت.(اینجا)

این گفت و گو باعث شد تا امیراسماعیلی از فعالان فرهنگی و رسانه ای در واکنش به آن نقدی را از رسانه لکنا(اینجا) و آوای فرهنگی(اینجا) منتشر نماید.

احمد عابدینی معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش جدیدا در پاسخ به مطالبی که این روزها درباره معلمان اسثتنایی از قول وی مطرح شده است به خبرگزاری فارس اظهار داشت: من بارها گفته‌ام و بار دیگر نیز، چون در درجه اول یک معلم هستم موکداً تکرار می کنم، برای همه معلمان عزیز، به ویژه معلمان پرتلاش و صبور استثنایی احترام ویژه‌ای قائلم و دستان گچ‌اندود و یاری‌گر آنان را خاضعانه می‌بوسم.

وی افزود: بی‌شک آنچه این روزها در رسانه‌ها نقل شده و بدون تحقیق از صحت و سقم آن، دستمایه تحلیل‌های عجیب و غریب قرار گرفته است، تقطیع شده و شکل ناقص حرف‌های بنده بوده است.

عابدینی با اشاره به صحبت‌های تحریف‌ شده‌اش بیان داشت: من نه چنین حرفی زده‌ام و نه چنین باوری دارم. تمام تاکید من بر اساس قانون، جذب منابع انسانی متناسب با وظایف و مأموریت‌های پیش بینی شده است که باید واجد صلاحیت‌ها و توانمندی‌های لازم باشند.

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به نقش و جایگاه معلمان استثنایی در نظام تعلیم و تربیت، گفت: معلمان استثنایی از موثرترین نیروهای آموزش و پرورش هستند که برای تربیت دانش‌آموزانی که نیازهای ویژه ای دارند از جان و دل مایه می‌گذارند، معلمان این گروه از دانش‌آموزان باید از شرایط، ویژگی‌ها و صلاحیت‌های خاصی برای تدریس در مدارس استثنایی برخوردار باشند که هر فردی توانایی و هنر چنین کار دشواری را ندارد.

وی ادامه داد: بی تردید نظام آموزش و پرورش با مجاهدت و تلاش‌های معلمان توانمند و واجد صلاحیت‌های حرفه‌ای و فداکار ارتقا یافته و رشد می کند، لذا ما صمیمانه سپاسگزار زحمات و تلاش های همه آنها هستیم، چون معلمان، آینه تمام نمای نظام آموزشی و تضمین کیفیت و جایگاه آموزش و پرورش آن کشورند.

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: بدون شک سعادت هر جامعه بستگی مستقیم به تلاش و همت معلمان آن جامعه دارد. امیدواریم با تلاش بی وقفه معلمان عزیز و آگاهی کامل از نقش و جایگاه ارزنده خود از عهده ایفای این وظیفه مهم و خطیر برآیند.

پایگاه خبری آوای فرهنگی ضمن تحسین رفتار جناب آقای عابدینی معاون محترم دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش در،پاسخگوئی  به شبهه  ایجاد شده درمورد معلمان صبور وپرتلاش استثنائی ، معتقد است:

از دولتمردان انتظار می رود که  سنت پاسخگوئی ودرصورت لزوم عذرخواهی از مردم را نهادینه ، و این سنت حسنه را ادامه دهند تا به عنوان یک فرهنگ در جامعه اسلامی ما کاملاً مرسوم و معمول شود بطوری که علاوه بر دولتمردان، خود مردم نیز در موارد لازم از همدیگر به خاطر عملکردهای نادرست خود عذرخواهی نمایند.چرا که فراموش نباید کرد حضرت امام (ره)ومقام معظم رهبری بارها با کلید واژه هائی همچون  :“مردم، ولی نعمت دولت”، “دولت خدمتگزار”، “مردم، صاحبان انقلاب” قصدشان اثبات تفاوت معنادار نظام جمهوری اسلامی با سایر نظامات در هویت بخشی به مردم به عنوان صاحبان وولی نعمتان اصلی انقلاب بوده ومسئولان صرفا باید پاسخگو باشند وخدمتگزار بی منت مردم .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.