ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نامه اعتراضی فرهنگیان سیستان وبلوچستان نسبت به بیمه تکمیلی درمان، تقدیم رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شد

13921221160913612327194
ب

آوای فرهنگی – جمعی از فرهنگیان سیستان و بلوچستان در دیدار با دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مشکلات فرهنگیان و اعلام دغدغه های معیشتی مطالبات قانونی خود را کتباً تقدیم وی نمودند…

صبح امروز جمعه ۲۱ دی ماه ۹۷ جمعی از فرهنگیان سیستان و بلوچستان در دیدار با دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مشکلات فرهنگیان و اعلام دغدغه های معیشتی مطالبات قانونی خود را کتباً تقدیم وی نموده و خواستار مطرح نمودن آنها بخصوص بحث بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان کشور در کمیسیون مربوطه ، صحن مجلس شورای اسلامی وشورای عالی انقلاب فرهنگی ، شدند.

گفتنی است ،  رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی قول پیگیری دادند و اعلام کردند هم در کمیسیون مربوطه و صحن مجلس حتما مطرح خواهند نمود.

متن کامل نامه فرهنگیان به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

حضور باسعادت ریاست محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

جناب دکتر شهریاری سلام علیکم

بما صبرتم فنعم عقبی الدار

بااحترام ،ضمن آرزوی صحت و سلامتی ، عزت و سربلندی و طول عمر بابرکت از درگاه حضرت حق تعالی برای مقام عظمای ولایت وهدایت(مدظله العال) وتمام خدمتگزاران به نظام، انقلاب و ملت مسلمان که با فرمانبری و اطاعت بی چون و چرا برای رسیدن به اهداف والای این نظام مقدس شبانه روز از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزند:

و اما جناب دکتر شهریاری، ریاست محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نمایندۀ مردم فهیم زاهدان، محضر جنابعالی عرض می نماییم:همانگونه که بر اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران و بخصوص اقشار فرهیخته و تحصیلکردۀ مملکت واضح آشکار می باشد، متأسفانه دولت و دولتمردان از ادارۀ امور مملکت عاجز و درمانده هستند. یا اگر اینگونه نیست احتمالاً پشت پردۀ این همه بی تفاوتی و بی توجهی به امور اقتصادی مملکت و اوضاع معیشتی ملت برنامه هایی مدون وجود دارد که ما مردم از آن اطلاع چندانی نداریم و آنچه مشاهده می کنیم تجمعات اقشار و اصناف مختلف جامعه هست که به دلیل عدم اجرای عادلانه قوانین مملکت و نظام بطور برابر در نهادها و ارگانهای مختلف تحت مدیرت دولت می باشد که عملاً مردم را به سمت نارضایتی از نظام و انقلاب و بخصوص ولایت فقیه  سوق می دهند.

بعنوان نمونه می توان به تجمعات فرهنگیان کشور و یا سایر اصناف و اقشار در همین چند ماهۀ اخیر در اکثر شهرها و همچنین تجمع روز ۲۰ دیماه ۹۷ اشاره نمود که خواست و مطالبۀ آنان فقط و فقط اجرای عدالت اداری و پرداخت عادلانۀ حقوق، مزایا،خدمات و رفاهیات به صورت یکسان به تمامی کارکنان دولت بوده و می باشد. اما متأسفانه براساس شواهد و مستندات موجود آنچه مشاهده می شود،برخورد و رفتاری دقیقاً مخالف دستورات دین و قانون مدیریت خدمات کشوریست که بخصوص در حق فرهنگیان اجرا می شود.کسی هم پیگیر و مدافع این همه بیعدالتی و ظلم آشکار نیست.

مطابق با همین ادعای اخیرمان نظر شما بزرگواران را به قراردادهای بیمه تکمیلی فرهنگیان و چگونگی کسر حق بیمه تکمیلی معلمان و بازپرداخت پول و سرمایۀ خود معلم به خودش جلب می نماییم.

الف- مدت ۲ سال است که میزان ۵۰ذرصد سهم دولت فقط از فرهنگیان قطع شده و معلوم نیست کجا هزینه می شود. هرچندکه فقط نامش سهم دولت است. اما در حقیقت از محل کسوراتی که تحت عناوین مختلف رفاهی و ..و از معلم کسر می شود. این مبلغ پرداخت می شده است.

ب- در سالهای اخیر صرفاً برای سودجویی از پول معلمان،  طرح خودساخته ای به نام « طرح صندوقی» را اجرا می نمایند که ضمن اینکه وجاهت قانونی ندارد. بیشترین مشکلات و ظلم آشکار در حق فرهنگیان روا داشته اند و معلم باید چندین ماه درانتظار بازپس گرفتن پول خودش بماند. آن هم در نهایت حداکثر حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد هزینه هایش را بپردازند.

ج- باتوجه به اینکه بخوبی از متانت معلمان در سالهای گذشته آگاه شده و مطمئن شده اند که معلمان برای حفظ حرمت خودشان هم که شده ،اعتراض نمی کنند.در سال جدید قباحت را از حد گذرانده و قراردادی بسیار ننگین و یکطرفه در جهت کسب منافع بیشتر به سود درآمدهای رفاهی خودشان، با تعهدات یکسان ۲ طرح کاملاً ظالمانه را مصوب و برای اعلام رضایت در مدت زمان اندک به استانها و شهرستانها ابلاغ نموده اند که حتی فرصت تصمیم گیری هم نداشته باشیم.

ح- دولت محترم با صراحت تمام میزان نرخ تورم را ۲۵ درصد اعلام می نماید. حال آنکه در طرح « الف » همین قرارداد ننگین بیمه تکمیلی و با در نظر گرفتن میزان فرانشیر دقیقاً ۱۵۰ درصد رشد و افزایش حق بیمه ای معلمان منظور گردیده است.

چ- براساس کدام قانون الهی، شرعی و مدنی  اگر قشری از جامعه بخواهد پول خودش را در مدت زمان کوتاهتر و البته با درصد کمتر، دریافت کند، باید ۲برابرحق عضویت ماهانه پرداخت نمایند.(یعنی، تعهدات یکسان و برابر،  اما اگر می خواهید مبلغی از هزینه هایی که برابر قرارداد، باید به شما پرداخت شود، در مدت حداکثر ۲ هفته به حسابتان واریز شود باید ۶۹ هزار تومان حق عضویت بپردازید و چنانچه در هر زمان که ما باتوجه به ذخایر بانکی خود هزینه های شما را بپردازیم!  حق بیمه ۳۹ هزار تومان می باشد)

خ- به استناد کدامین مفاد و مجوز قانونی از صاحبان اصلی سرمایه،  پولشان بجای واریز شدن به حساب شرکت بیمه ای طرف قرارداد،به حساب شرکت بیمۀ دیگری( بیمه معلم) که خود آقایان سهامداران آن هستند واریز شده پس از بهره برداری بهینه از سود پس انداز پول معلمان و بعد از چند ماه( دستور کتبی پیوست می باشد، آخرین تصویر پیوست خبر)به حساب شرکت بیمه آتیه که صرفاً کارگزار است  نه بیمه گر به عنوان حق العمل واریز می شود  که آنها هم در نهایت بی احترامی و رفتارهای خارج از شئون معلمی پرداخت می کنند.

د- حال که قرار است، به اجبار و ناعادلاته تمامی مبلغ حق بیمه تکمیلی را خودمان بپردازیم و دولت از پرداخت سهم خود در مورد فرهنگیان خودداری می نماید،  چه دلیلی وجود دارد که آقایان بدون درنظر گرفتن شرایط و حقوق ما در استانهای غیربرخوردار در تهران تصمیم گیری نمایند و از سود سرمایۀ ما بهره مند شده و کمترین پاسخگویی را هم نداشته باشند؟ درصورتیکه اگر همین قراردادها در خود استان و با نظارت و تصمیم گیری مسئولان استانی منعقد شود. یقیناً با شرکت بیمه ای قرارداد منعقد خواهدشد که پاسخگویمنافع و تعهدات بالاتر بیمه گران باشد ضمن اینکه دسترسی همکاران به مسئولان مربوطه نیز راحت تر و آسانتر خواهدبود و از همه مهمتر اینکه، بیشتر پاسخگو هستند.

و- در میان تمام این معضلات، بدبختانه آنچه که قابل تحمل نیست موضوع  همه یا هیچ در بحث عضویت بیمه تکمیلی می باشد.

به نظر جنابعالی ، آیا قانون چنین اجازه ای به شرکتهای بیمه، یا بیمه گذار می دهد که به سرپرست خانواده اعلام نمایند، در صورتی می تواند عضو شود که تمام اعضای خانواده، افراد تحت تکفل اوعضو شوند. درغیر این صورت اگر یک نفرهم حذف شود. مابقی اعضای خانواده اش هم باید حذف شوند.

در پایان مجدداً یادآور می شویم،

جناب دکتر شهریاری عزیز،  با نگاهی گذرا به همین طرح ظالمانه ۶۹ هزارتومانی و حقوق اندک فرهنگیان( جای بحثش نیست)چون بنابر ادعای جناب اللهیارترکمن، ۲ میلیون حقوق هم برای معلم زیاد است.اگرچه تقاضای عاجزانه داریم، بعنوان نمایندۀ ملت،  از ایشان سؤال بفرمایید:  حقوقشان بعنوان معلم چه قدر هست ؟به چه علت چنان اختلاف فاحش دریافتی بین ایشان و معلم وجود دارد؟درصورتیکه از بسیاری امتیازات مختلف بهره می برند از جمله: ماشینهای لوکس، منازل زیبا ، حق مأموریتهای آنچنانی و ..و .. که معمولاً ۲ میلیون به بالا نیست. یک معلم با همین حقوق و داشتن خانوادۀ ۵ نفره، فقط و فقط باید مبلغ ۳۵۰ هزارتومان بابت بیمه تکمیلی بپردازد.  بگذریم از سایر کسورات حقوقی انصافا با در نظرگرفتن افزایش حقوق ۲۰ درصدی سال ۹۸ ، آیا ریالی به دریافتی معلم اضافه می شود؟ یا خیر.

احتمالاً قصد همین است که در ظاهر اعلام نمایند ما حقوق معلمان را ۲۰ درصد افزایش دادیم. اما درحقیقت این معلم است که باید مبلغی هم از جیبش بپردازد تا حساب آقایان تکمیل شود.

با تجدید احترام: جمعی از فرهنگیان استان سیستان و بلوچستان

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • ناشناس ۱۳۹۹-۰۶-۰۹ :: ۶:۰۳ ب٫ظ
    0 0

    چه خدماتی به فرهنگیان ارائه دادند تا الآن تا پزشکی فقط دو یال به حقوق اضافه میشه تا ماه ها به تمام رسانه ها اعلام میشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.