ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نامه جمعی از فرهنگیان خطاب به روحانی:عوارض تاراج صندوق ذخیره فرهنگیان تا ابد ماندگار است

۱۲۳۴

آوای فرهنگی – در نامه جمعی از فرهنگیان خطاب به روحانی آمده است؛ صندوق ذخیره فرهنگیان را جمعی از مدیران افراطی، سیاست‌زده و ناکارآمد چنان به تاراج غارتگران دادند که عوارض آن تا ابد ماندگار است…

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ،  جمعی از فرهنگیان و معلمان کشور بیانیه‌ای را خطاب به رئیس‌جمهور نوشته‌اند که در ابتدای آن آمده است:  4 سال پیش که ریاست دولت را به دست گرفتید براساس شعارهای دولت تدبیر و امید، خوشحال شدیم که در فضای فکری جدید متخصصین و با تجربه ها عنان دولت را به دست گرفتند و  ان شعارهای جذاب اگر به ظهور برسد چه می شود! ؛ اما امروز دردنامه برایتان می نویسیم: ای کاش درایام هفته معلم دلمان خوش بود و دلگرم زحمات و توجهات رییس جمهورمان به زحمات مان بودیم .. ای کاش !

در ادامه این بیانیه آمده است؛  حال مانده ایم که در ایام بزرگداشت  معلم ؛ چگونه از زحمات شما تشکر و قدردانی کنیم که پرده ی حقیقت را کنار زدید  تا امروز دراستانه انتخابات انقدر شفاف و روشن بدانیم که به وضع موجود اعتراض داریم و به حقوق خود دست نیافته ایم.

این بیانیه می افزاید: برادر ارجمند ما فرهنگیان با شما بد تا کردیم حق به جانب شماست که تا به امروز حتی یک بار به نشانه اعتراض کلاس درسمان را ترک نکردیم و ازاینکه کاملا به نجابتمان ترتیب اثر دادید و حقوق حق التدریس هایمان را نپرداختید و صدایمان را از مسیر های رسمی  و از لابه لای بروکراسی اداری نشنیدید و مانند مچاله نامه هایمان زیر کفشها در هوا خشکید، ممنون.  ممنون که  توانستید به راحتی و خاموش از کنار مان گذر کنید و به رویتان نیاورید؛ کلاس درسمان را رها نکردیم چون به کارمان ایمان داریم.اعتراض نکردیم تا نگویید فرصت دهید. سکوت اختیار کردیم تا متهم به  حزب و جناح و اعتراض سیاسی نشویم.

در این بیانیه آمده است: رییس جمهور عزیز! اگر باور داشته باشید به آنچه که شعار می دهید، امروز روز ماست. روزی که ۷۰ میلیون اجرمان می نهند.  و ما برای ۷۰ میلیون حرف داریم و مایلیم مواردی را برشمریم که حاصل نگاه شما به نجابتمان، ایمانمان به شغلمان و  ایثارمان در کلاس درسمان و صبرمان بوده است؛ کاهش سهم آموزش وپرورش از بودجه عمومی دولت از ۱۶٫۲ درصد سال ۱۳۸۹ به کمتر از ۹ درصد در سال ۱۳۹۵ به خوبی نشان می دهد که آموزش و پرورش در دولت روحانی هرگز در اولویت نبوده است دردولت روحانی بیمه طلایی معلمان شاغل و بازنشسته رنگ باخت و از سکه افتاد. نظام رتبه بندی معلمان اجرائی نشد.

این بیانیه تاکید می کند: صندوق ذخیره فرهنگیان را جمعی از مدیران افراطی،سیاست زده و ناکار آمد چنان به تاراج غارتگران دادند که عوارض آن تا ابد ماندگار و ابدی است. مدارس دولتی را تضعیف کردند تا مدرسه فروشی را با هدف فرو کاستن از کرامت و امنیت شغلی معلمان ترویج کنند.انتخاب وزیری سیاسی ناکارآمد و نا آشنا باآموزش و پرورش با مدرک زلزله شناسی توهین بزرگی به شان و منزلت یک میلیون فرهنگی بود.دریافتی چند ده میلیونی برخی از معاونان وزیر در مقایسه با دریافتی یک و نیم میلیونی بخش اعظمی از فرهنگیان نشان از تبعیض و نابرابری در وزرات آموزش وپرورش دارد.

این بیانیه تاکید می کند:‌ دریافتی اکثر معلمان شاغل و بازنشسته زیر خط فقر بوده و در دولت روحانی افزایش سالانه حقوق معلمان هرگز متناسب با تورم واقعی همان سال نبوده است. درپی بکار گیری نیروهای سیاسی سود ۱۱۵۰ میلیاردتومانی صندوق ذخیره فرهنگیان به یک باره در دولت روحانی به کمتراز ۴۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت.اجرایی نشدن سازمان نظام معلمی علیرغم بوق وکرنای رسانه ای و تبلیغات وسیع سیاسی و حزبی در ایام نزدیک به انتخابات.خوشحالید که فکر کنید ما نفهمیدیم که نشد!

در ادامه این بیانیه می‌افزاید: تاخیر در پرداخت مطالبات معلمان از جمله تاخیر چند ساله در پاداش بازنشستگان و حقوق معلمان حق التدریس که تنها محل در آمد آنها همان اندک حق التدریس آموزش و پرورش است.فشار برای تداوم سرپرستی ۴ ساله سرپرست دانشگاه فرهنگیان ازسوی شخص رییس جمهور علیرغم مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ نماد بارز قانون گریزیست. بلا تکلیف ماندن وضعیت ۱۰۰۰نفراز مدرسین دانشگاه فرهنگیان در طول ۴سال پس از تاسیس عملیاتی نشدن زیر نظام های اصلی سند تحول بنیادین علیرغم گذشت بیش از ۴سال از تصویب سند عزل بیش از ۳۰۰۰مدیر به بهانه ناهمسویی با نگاه دولت تشکیک در ماندگاری دانشگاه فرهنگیان وتبدیل به پارکینگ نیروهای افراطی، سیاسی؛ بعضا با سوابقی افزون بر۳۸ سال سابقه خدمت با مدرک لیسانس. احسنت بر روحیه ادای دین سیاسی شما!

این بیانیه تاکید می کند: به قیمت زیرپاگذاشتن قانون و ریخت وپاش بروکراتیک بیت المال، یاران لیسانسیه ۳۰سال خدمت در آستانه بازنشستگی را در پست های مدیریتی بکارگیری کردید و دراین۴سال انها را همچنان نگه داشتید. نگران نباشید لطف بزرگی به انان کردید چرا که حقوق بازنشستگی شان با میانگین حقوق ۳ سال اخر ، مدیریتی رغم خواهد خورد. این نمونه کوچکی از ضعف های موجوددر دولت یازدهم ا ست.

در ادامه این بیانیه آمده است: سوال: آیا قانونی وجود دارد که موارد به این شکل در زمان بازنشستگی مورد بررسی قرار گیرد تا حق انها که زور و پارتی ای نداشتند حتی چندماه فرصت ندادید تا سال تحصیلی به پایان برسد بازنشسته شان کردید، پایمال نشود؟ دیگر جای سوال باقی نمی ماند که چون ما فرهنگیان نسبت به وعده ها و نهایتا شعارهای شما بی اعتماد شده ایم و  این گوشه ای از آسیب هایی است که دراین دوره بر بدنه اموزش وپرورش وارد شده است.

براین اساس اعلام می داریم:ما فرهنگیان کشور امروزکه روز بزرگداشت مقام معلم است  در احترام و دفاع از شان والای معلم بیان می داریم که متاسفانه  شان و جایگاه فرهنگیان مورد توجه و عنایت  قرار نگرفت و ضمن تضعیع حقوق معلم،  به درخواست های بحق  هم رسیدگی نشد./فارس

انتهای پیام/

دیدگاه ها

 • نصراله ۱۳۹۶-۰۲-۱۵ :: ۹:۰۱ ق٫ظ
  0 0

  برای نویسندگان این مقاله متاسفم چون دروغ محض است وبس

  • محمد ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ :: ۱۱:۲۸ ب٫ظ
   0 0

   احسن به شجاعت نویسندگان که چنین مقاله ی زیبا یی نوشتن که فقط قابل درک عاقلان هست

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.