ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

هرگونه دریافت نقدی در داخل مدرسه خلاف مقررات است

۱۲۱۲
ب

آوای فرهنگی – مدیرکل پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با بیان اینکه هرگونه دریافت نقدی در داخل مدرسه خلاف مقررات است، گفت: اولیای دانش‌آموزان از پرداخت وجه نقد و چک حامل به مدارس خودداری کنند و اگر چک هم صادر می‌شود در وجه مدرسه باشد…

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، سید رحیم میرشاهولد مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه بخش زیادی از شکایات به ماجرای دریافت وجه در مدارس باز می‌گردد، اظهار داشت: مدیران علاقه‌مند هستند که مدرسه را به بهترین شکل اداره کنند که این موضوع خواست همه فرهنگیان است. آنها علاقه دارند که تعلیم و تربیت خوبی را عرضه کنند و از طرفی هم منابع مالی دولت، محدودیت هایی دارد.

وی افزود: به همین دلیل مدیران ناچار می‌شوند در جاهایی از کمک‌های مردم استفاده کنند و نکات ظریفی در این ماجرا وجود دارد. باید به مردم ثابت کنیم که می‌خواهیم به فرزندان آنها خدمت کنیم. اثبات این موضوع خیلی مهم است و می‌تواند در جلب اعتماد مردم کمک کند.

میرشاهولد ادامه داد: وقتی اولیای دانش‌آموز به مدرسه کمک می‌کنند، حق دارند که بدانند این پول کجا خرج می‌شود و این وظیفه آموزش و پرورش است که به مردم بگوید این پول کجا خرج شده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه مدیران مدارس موظف هستند بیلان کار ارائه دهند، خاطرنشان کرد: حساب مدرسه از لحاظ مالی باید شفاف باشد. طراحی انجمن اولیا و مربیان در داخل مدرسه به این مفهوم است که بین مردم و مدرسه باید تعامل وجود داشته باشد و با یکدیگر سر موضوعات توافق کنند و کارها را انجام دهند.

وی افزود: انجمن اولیا و مربیان نماینده مردم برای حل و فصل مسائل مربوط به مدرسه در خصوص موضوعات مالی، آموزشی، فرهنگی و فوق برنامه است، زیرا این انجمن اساسنامه دارد و تصمیمات این انجمن برای این است که تعامل کرده و برای مدارس فعالیت‌ها را تسهیل کنند.

میرشاهولد با اشاره به خواسته‌ای که آموزش و پرورش از مدیران مدارس دارد، گفت: مدیران آنچه که در داخل مدارس از کمک‌های مردمی هزینه می‌کنند باید انجمن اولیا و مربیان در جریان آن باشند و بیلان مالی آن را هم در جلسات عمومی اولیا و مربیان در اختیار تمام اولیا قرار گیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در خصوص موضوع دریافت وجه در مدارس عنوان کرد: نکته ظریف قانونی این است که اولیای دانش‌آموزان وجهی را که به عنوان کمک مردمی به مدرسه می دهند حتما باید به حساب مدرسه واریز کنند. مرتب تکرار می‌کنیم که از دادن وجه نقد و چک حامل خودداری کنید. اگر چک هم صادر می شود در وجه مدرسه باشد. هرگونه دریافت نقدی در داخل مدرسه خلاف مقررات است.

وی با اشاره به اینکه مدیران مدارسی که خلاف این رویه ها کار انجام می دهند، رفتار آنها وفق قانون نیست، اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته در مناطق مختلف تهران کلاس آموزشی برگزار کردیم و مسئولان حقوقی و تخلفات اداری به آنجا رفته و برای مدیران مدارس رفتار قانونی را توضیح داده‌اند که چه کارهایی را مطابق قانون انجام دهند و چه کارهایی را انجام ندهند.

میرشاهولد گفت: اگر مدیری با توجه به شرایطی که توضیح دادم مرتکب تخلفی شود و با توجه به اینکه مدیران از آنها مطلع هستند، نمی‌توانیم از آنها بگذریم و باید حق مردم استیفا شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.