ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

هیچ مانعی برای بازنشستگی پیش از موعد بانوان وجود ندارد

۱۲۳۴
ب

آوای فرهنگی – رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: از طرح بازنشستگی پیش از موعد بانوان که در هیات دولت مطرح شده است در مجلس حمایت می کنیم…

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اظهارداشت:از طرح بازنشستگی پیش از موعد بانوان که در هیات دولت مطرح شده است در مجلس حمایت می کنیم.

وی با اشاره به مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰سال سابقه کار در قانون برنامه ششم،گفت: این قانون در  برنامه ششم توسعه کشور پیشنهاد وپیگیری شد.

حاجی بابایی تصریح کرد :در همان زمان هم توضیح داده شد:۹۵۰هزار خانم در ادارات در حال فعالیت هستند که ۵۱۰ هزار از این افراد در آموزش و پرورش هستند و ۲۷۰ هزار از این افراد سابقه کمتر از ۲۰ سال دارند که شامل این قانون نمی‌شوند و با توجه به اینکه اجرای این طرح تبصره‌های خاصی دارد و حقوق افراد دو سوم خواهد شد بنابراین می‌توان برآورد کرد که شمار این افراد به بیش از ۱۰ هزار نفر نمی‌رسد.

وی بی توجهی به ایجاد تسهیلات قانونی برای بازنشستگی با حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت را ظلم مضاعفی در حق آنها برشمرد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت ،با توجه به لزوم ایجاد یک میلیون وپانصد فرصت شغلی در برنامه ششم توسعه،تصویب این طرح می تواند زمینه ساز جذب و بکارگیری نیروی جوان در دستگاهها و موسسات دولتی وغیردولتی باشد.

حاجی بابایی با اشاره به لزوم تکریم بازنشستگان گفت: بازنشستگی فصل نوینی از زندگی افرادی  که بهترین سالهای عمر خودرا در کمال صداقت وعشق در حوزه های مختلف درسنگر خدمت به مردم سپری کرده اند و در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده اند.

وی  به ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و افزود:این قانون از اول فروردین ۱۳۹۶ باید اجرایی شود و به تدریج بازنشستگان کشوری  ولشکری در شرایط مناسب حقوقی در کشور قرار گیرند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت:لزوم برقراری بیمه های حمایتی مناسب برای بازنشستگان با توجه به افزایش جمعیت سالمندان کشور و لزوم توجه به بهزیستی آنها را یادآوری نمود و آن را از ضروریات زندگی آنها برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • علی معلم ۱۳۹۶-۰۷-۱۳ :: ۵:۳۶ ب٫ظ
    0 0

    خداییش چقدرم خودت در زمان وزارتت این قانونو اجرا کردی…!!!!!!!!!!!!!!!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.