ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

پاسخ مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به طرح سوال نماینده چابهاراز وزیرآموزش و پرورش

IMG_7455
ب

آوای فرهنگی – مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: طرح خرید خدمات آموزشی طرحی قابل دفاع بوده و در راستای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و تحقق اقتصاد مقاومتی است…

علی نخعی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه درپاسخ سوال خبرنگارپایگاه خبری آوای فرهنگی درباره طرح سوال نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی درخصوص ناکارآمدی لایحه خرید خدمات آموزشی و واگذاری آن به بخش خصوصی و مدارس غیر انتفاعی گفت: طرح سوال از جانب نمایندگان به عنوان وظیفه آنان تلقی شده و منفعت استان را در پی خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه عدم توازن میان شاخص‌های آموزشی استان و کشور، مربوط به یک دوره خاص نبوده و تاریخی است، تصریح کرد: برخی از انتقادات نمایندگان درخصوص لایحه نیروهای خرید خدمات آموزشی، صحیح بوده و این طرح با اشکالاتی مواجه است.

نخعی با بیان اینکه سرانه آموزشی دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان کافی نبوده و منابع در زمان مقرر پرداخت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: فلسفه خرید خدمات آموزشی به معنای واگذاری کار به مردم و نظارت از سوی دولت است.

وی با اشاره به اینکه جذب نیروهای خرید خدمت میانگین نمره دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان را دو نمره افزایش داده است، گفت: طرح خرید خدمات آموزشی طرحی قابل دفاع بوده و در راستای سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نخعی ادامه داد: از نیروهای جوان و بومی در لایحه نیروهای خرید خدمات استفاده شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط با کودکان بازمانده از تحصیل گفت:حدود ۱۵۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل با همت آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان و تعدادی از دستگاه‌های ذیربط، به کلاس درس بازگشتند.

وی افزود: حدود ۱۰۰ مدرسه جدید برای ساماندهی کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد۶ برابری پوشش پیش‌دبستانی در استان عنوان کرد: پوشش پیش‌دبستانی در سیستان و بلوچستان از سال ۹۲ تاکنون از ۱۲ درصد به ۷۰ درصد افزایش یافته است.

نخعی با اشاره به راه‌اندازی انجمن خیرین اندیشه‌ساز در کنار انجمن خیرین مدرسه‌ساز درسیستان و بلوچستان، تاکید کرد: این انجمن تاکنون ۱۲۰ هزار ساعت کلاس درس رایگان در روستاهای سیستان و بلوچستان برگزار کرده است.

وی اضافه کرد: رتبه‌های کنکور در سیستان و بلوچستان از ۶۴ رتبه زیر هزار به ۱۳۰ رتبه افزایش یافته اما بازهم مطلوب نیست.

گفت و گوی صریح و شفاف با مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در ارتباط با برخی مسائل آموزش و پرورش استان به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.