ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کم‌وکیف “بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان” و تقاضای ۲۰۰ میلیارد کمک رفاهی

45
ب

آوای فرهنگی – معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: بخش عمده‌‌ای از حق بیمه تکمیلی را از فرهنگیان دریافت می‌کنیم و اگر بتوانیم اعتباری را را در قالب کمک‌های رفاهی به فرهنگیان از دولت دریافت کنیم، می‌توانیم بیمه تکمیلی سال آینده را دچار افزایش قیمت شدید نکنیم…

 

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، علی الهیار ترکمن در گفتگو با تسنیم درباره درخواستی که وزیر آموزش و پرورش به آن اشاره کرده بود مبنی بر تقاضای ۲۰۰ میلیارد تومان از دولت برای ارائه خدمات کیفی‌تر بیمه‌ای به فرهنگیان اظهار‌ کرد: همانطور که می‌دانید بحث افزایش قیمت‌ها را در حوزه خدمات درمانی شاهد هستیم و فعالیت‌ها و خدمات بهداشتی و درمانی از تعرفه‌هایی برخوردار می‌شوند.

وی افزود: آموزش و پرورش بخش عمده‌‌ای از حق بیمه تکمیلی را از فرهنگیان دریافت می‌کند و یک برآوردی کردیم که اگر بتوانیم اعتباری را در قالب کمک‌های رفاهی به فرهنگیان از دولت دریافت کنیم، می‌توانیم بیمه تکمیلی سال آینده را دچار افزایش قیمت خیلی شدید نکنیم که فرهنگیان را دچار مشکل نشوند.

قیمت متعادل بیمه تکمیلی فرهنگیان مدنظر ماست

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قیمت متعادل و متناسبی که فرهنگیان را در ارائه خدمات و دسترسی به موارد بیمه تکمیلی راضی کند مدنظر ما است.

الهیار ترکمن در پاسخ به این پرسش که پیش بینی می‌کنید، دولت با اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان بابت بیمه تکمیلی فرهنگیان در قالب کمک‌های رفاهی موافقت کند؟، گفت: کار دشوار است ولی باید پیگیری کنیم تا انجام شود.

دو اولویت در بیمه تکمیلی فرهنگیان

وی درباره تغییر شرکت بیمه تکمیلی فرهنگیان از آتیه سازان به سایر شرکت‌های بیمه‌ای افزود: تمام پیشنهادات را دریافت می‌کنیم و هر پیشنهادی که بتواند بهترین خدمات را در شرایط فعلی به فرهنگیان ارائه کند ملاک کار است.

وی مطرح کرد: در حوزه بیمه تکمیلی دو اولویت داریم نخست آنکه جهش و افزایش زیاد قیمت برای فرهنگیان نداشته باشیم و دوم آنکه سطح و میزان خدمات کاهش نیابد و این موارد را به شرکت‌های بیمه گفته‌ایم و هر شرکتی که بتواند در این زمینه کمک کند قطعا آن را انتخاب خواهیم کرد.

الهیار ترکمن گفت: در بحث بیمه آتیه سازان نیز جلساتی را با دبیرکل بیمه مرکزی و آقای موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت داشتیم و پیشنهادات آنها را دریافت می‌کنیم البته بیمه تکمیلی فعلی فرهنگیان تا ۱۳۹۸.۱۰.۰۱ برقرار است و در حال بررسی هستیم تا بهترین شرکت بیمه‌ای را انتخاب کنیم و افزایش مراکز تحت پوشش و بالا بردن خدمات بیمه‌ای بدون سقف مدنظر است.

به گزارش آوای فرهنگی، پیش از این محسن حاجی‌میرزایی وزیر‌آموزش و پرورش گفته بود: ۲۰۰ میلیارد تومان از دولت درخواست کرده‌ایم تا خدمات بیمه‌ای بهتر و کیفی‌تر به فرهنگیان ارائه شود امیدواریم با موافقت با این درخواست خدمات بیمه فرهنگیان سامان یابد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.