صفحه اصلی > دانشگاه فرهنگیان : چرا آموزش و پرورش رأی دیوان عدالت اداری برای حذف شرط سنی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان را اعمال نکرد؟

چرا آموزش و پرورش رأی دیوان عدالت اداری برای حذف شرط سنی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان را اعمال نکرد؟

آوای فرهنگی – نمایندگان مردم شاهین شهر در مجلس با انتقاد از عدم توجه آموزش و پرورش نسبت به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف شرط سنی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان خواستار ورود هیأت رئیسه مجلس به این موضوع شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با استناد به اصول ۷۱، ۷۶، ۱۶۱، ۱۶۲ و ۱۵۳ قانون اساسی در قالب اخطاری گفت: دیوان عدالت اداری یک رأیی را صادر کرده است که بر اساس آن شرط سنی برای افرادی که در آزمون سراسری دانشگاه فرهنگیان شرکت می‌کنند حذف شود.

وی ادامه داد: دولت قبل از سال ۹۱ تا ۹۲ محدودیتی را در این زمینه قرار داد که سالیانه تنها ۳۵۰۰ نفر می‌توانستند در آزمون ورودی به این دانشگاه شرکت کنند که وضعیت کنونی حاصل این اقدام است اما در شرایطی که دولت فعلی سهمیه این دانشگاه را افزایش داده است جوانانی که آن سال‌ها پشت آزمون ماندند و نتوانستند در آن شرکت کنند باید با این رأی دیوان تعیین تکلیف شوند.

وی تصریح کرد: به رغم اینکه دیوان عدالت اداری رأی داد که تعیین شرط سنی توسط آموزش و پرورش برای شرکت در این آزمون خلاف است و باید لغو شود اما وزارت آموزش و پرورش این رأی را اعمال نکرد که باعث نارضایتی تعداد زیادی از جوانان شده است.

حاجی دلیگانی خطاب به نایب رئیس مجلس که ریاست صحن را برعهده داشت تأکید کرد: چرا در هر کاری که قرار است برای جوانان انجام شود تردید و شبهه انجام می‌شود کما اینکه این موضوع در رابطه با تعیین معلم برای آزمون سراسری نیز وجود داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: الان چند سال است که جوانان بلاتکلیف هستند کما اینکه در شرایط کنونی نیز بین رأی دیوان عدالت اداری و نظر وزارت آموزش و پرورش مراعا مانده‌اند بنابراین لازم است در این زمینه تأکید داشته باشید هرچند زمان آزمون روز گذشته به اتمام رسیده است.

پایان خبر/

 

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری آوای فرهنگی
پست های مرتبط

سالی ۲۵ درصد به سهمیه دانشگاه فرهنگیان افزوده می‌شود

آوای فرهنگی – وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آزمون‌های استخدامی…

۱۴۰۲-۱۱-۱۵

اخذ شهریه توسط دانشگاه فرهنگیان از معلمان تازه استخدام شده خلاف قانون است

آوای فرهنگی – نماینده مردم بجنورد گفت: پرداخت شهریه توسط معلمان تازه…

۱۴۰۲-۱۰-۱۴

ابطال کسر 45 درصد از حقوق دانشجو معلمان توسط دیوان عدالت اداری

آوای فرهنگی – هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، مصوبه کسر ۴۵ درصد…

۱۴۰۲-۱۰-۰۷

دیدگاهتان را بنویسید