صفحه اصلی > اختصاصی سیستان و بلوچستان : درآزمون استخدامی آموزگاران ابتدایی و استثنایی تعداد ۳۳۷۰ نفر سهمیه به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت

درآزمون استخدامی آموزگاران ابتدایی و استثنایی تعداد ۳۳۷۰ نفر سهمیه به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت

آوای فرهنگی – مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان: امسال در آزمون استخدامی آموزگاران ابتدایی و استثنایی تعداد ۳۳۷۰ نفر سهمیه به استان اختصاص یافته و با توجه به اعلام نتایج ۳ برابر ظرفیت برای حضور در فرآیند مصاحبه داوطلبان، ۵۸ کانون ارزیابی در شهر زاهدان پیش بینی شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری آوای فرهنگی ، حسن بروشکی مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در اولین جلسه شورای معاونین اداره کل در سال جدید ضمن تبریک بهار طبیعت و تقارن آن با بهار قرآن، گفت: آموزش و پرورش نیز همانند دیگر بخش های جامعه، با مشارکت و همراهی مردم بالنده تر خواهد شد و باید این مقوله با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: مادامی که همراهی و مشارکت مردم در هر صحنه و عرصه ای وجود داشته قطع به یقین ضریب موفقیت دوچندان بوده و این مولفه در مقاطع مختلف زمانی و برهه های انقلاب اسلامی به اثبات رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: نامگذاری امسال با هدف حضور بی مثال مردم در همه سطوح و حوزه‌ها ما را بر آن خواهد داشت که از این ظرفیت عظیم به نحو مطلوب و شایسته‌ای بهره‌گیری کرده و به درستی این سرمایه بزرگ نقش آفرینی کند.

بروشکی بیان داشت: در نظام آموزشی و دستگاه تعلیم و تربیت اولیا و خانواده‌ها نقش تعیین کننده ای داشته و دارند و از دیرباز تعامل و ارتباط دوسویه مدرسه و مردم وجود داشته و خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال و در ایام پیش رو که موضوع مهم نهایی شدن امتحانات دانش آموزان از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ همسو شدن و حرکت اولیا مدرسه و خانه به عنوان دو بازوی مکمل و متمم در این جریان می تواند تسهیل گر زمینه دستیابی به اهداف مورد نظر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بر ضرورت نصب العین قرار دادن فرآیند اجرایی شدن شعار سال در سطوح مختلف دستگاه تعلیم و تربیت و نهادینه شدن فرهنگ مشارکت مردمی با هدف حرکتی جهادی و رو به پیشرفت تاکید نمود.

بروشکی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت موضوع شاخص‌های عمومی و اختصاصی اشاره کرد و گفت: تدوین برنامه های همه حوزه ها و بخش های مختلف لزوماً بر اساس و محوریت شاخص‌های یادشده باشد.

وی ادامه داد: در راستای تامین نیروی انسانی مورد نیاز، امسال در آزمون استخدامی آموزگاران ابتدایی و استثنایی تعداد ۳۳۷۰ نفر سهمیه به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و با توجه به اعلام نتایج ۳ برابر ظرفیت برای حضور در فرآیند مصاحبه داوطلبان، ۵۸ کانون ارزیابی در شهر زاهدان پیش بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بیان کرد: برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم با هدف تکریم و تجلیل از معلمان و همکاران فهیم و خوشفکر با حضور اولیا و خانواده‌ها در مدارس و با رویکرد معرفی جلوه های ویژه معلمی با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

بروشکی در ادامه جلسه اظهار داشت: با عنایت به فعال شدن سامانه نوبت گیری فرآیند سنجش نوآموزان پیش دبستانی ۱و۲ و دانش‌آموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی لازم است از همه ظرفیت ها و بسترها برای انجام بهینه این مقوله بهره‌گیری صورت پذیرد.

انتهای پیام/

 

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری آوای فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید